کشتی فرنگی نوجوانان ایران با یک طلا، ۲ نقره و ۴ برنز قهرمان جهان شد
تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران با کسب یک طلا، ۲ نقره و ۴ برنز به عنوان قهرمانی جهان رسید.
کد خبر: ۵۸۶۹۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱ - 28 July 2022

رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان روزهای ۳ تا ۵ مرداد در شهر رُم ایتالیا برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط علی احمدی وفا در وزن ۴۸ کیلوگرم به مدال طلا، محمد غلامی در وزن ۵۱ کیلوگرم، اهورا بویری در وزن ۶۵ کیلوگرم به مدال نقره، پیام احمدی در وزن ۴۵ کیلوگرم، سیدرضا آذرشب در وزن ۸۰ کیلوگرم، حمیدرضا کشتکار در وزن ۹۲ کیلوگرم و محمد جهانگیری در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت و با کسب ۱۳۵ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید.
جمهوری آذربایجان با ۱۳۰ امتیاز و گرجستان با ۱۲۱ امتیاز در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.

نتایج نمایندگان ایران در این رقابت ها به شرح زیر است:
در وزن ۴۵ کیلوگرم پیام احمدی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر ۲ مقابل نیراج پاتل از هند پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی عمر تنیتیماک اولو از قرقیزستان را با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. احمدی در این مرحله مقابل یوهن پوکووبا از اوکراین با نتیجه ۹ بر ۷ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۹ بر صفر بکنور موکان از قزاقستان را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۴۸ کیلوگرم علی احمدی وفا در دور نخست با نتیجه ۲ بر ۱ از سد تیگران گالستیان از ارمنستان گذشت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۵ بر ۴ کورمان بک علیمجانوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. احمدی وفا در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۳ از سد آرسن ژومان از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۳ بر ۳ مقابل رونیت شارمان از هند پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۵۱ کیلوگرم محمدرضا غلامی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۷ روآن بکیموف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر ۱ مانیش از هند را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. غلامی در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر از سد علی سومبول از ترکیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر صفر و ضربه فنی مغلوب آیتجان خالماخانوف از ازبکستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۵۵ کیلوگرم محمد کمالی در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب ماکسیم چوبنکو از اوکراین شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، حذف شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم ابوالفضل میرشکار در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر هوبرت ویسوکزانسی از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر از سد آوتاندیل مامالادزه از گرجستان گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. میرشکار در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر موکول چاهان از هند را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل گاسپار ترتریان از ارمنستان با نتیجه ۵ بر ۱ مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر صفر و ضربه فنی مقابل یویسف آشیروف از قزاقستان شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم اهورا بویری در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل سرگازی با ابدیخادیر از قزاقستان به برتری دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۲ بهروز بارانوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله یکچهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۴ آندرانیک سدراکیان از ارمنستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بویری در این مرحله با نتیجه ۱ بر ۱ از سد علی علیزادا از جمهوری آذربایجان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. نماینده کشورمان در دیدار پایانی با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب خوئل آدامز از آمریکا شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۱ کیلوگرم محمد مرادی در دور نخست مقابل آرارات واردرسیان از ارمنستان با نتیجه ۱۲ بر ۳ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر ارمنی در دیدار نیمه نهایی، حذف شد.

در وزن ۸۰ کیلوگرم سیدرضا آذر شب با نتیجه ۳ بر صفر مقابل وتی کاجانن از فنلاند پیروز شد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر مارکوس اوتجارف از استونی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۲ و ضربه فنی تایزو یوشیدا از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. آذرشب در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب اسماعیل رضایف از آذربایجان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل برانکو دوکیچ از صربستان به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم حمیدرضا کشتکار پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر لوکمان گول از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه ۹ بر صفر راماندیپ از هند را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کشتکار در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب گور عیوضیان از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل ریکاردو بوفیس از ایتالیا با نتیجه ۲ بر صفر و ضربه فنی به برتری رسید و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم محمد جهانگیری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر مقابل ماکسیم پتروف از بلغارستان به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب دارابوس لازلو از مجارستان شدو با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. جهانگیری در گروه بازنده ها عمر الکلینی از مصر را با نتیجه ۸ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل دمیترو استریژکوزین از اوکراین با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

در پایان مسابقات پنج وزن نخست تیم ایران با کسب ۷۵ کیلوگرم در جایگاه دوم قرار دارد و تیم های آذربایجان با ۸۰ و ترکیه با ۶۰ امتیاز در جایگاه های اول و سوم قرار دارند.

فرداشب و در رقابت های فینال و رده بندی پنج وزن دوم، محمد غلامی در وزن ۵۱ کیلوگرم برای کسب مدال طلا به میدان می رود و پیام احمدی در وزن ۴۵ کیلوگرم، ابوالفضل میرشکار در وزن ۶۰ کیلوگرم و حمیدرضا کشتکار در وزن ۹۲ کیلوگرم برای کسب مدال برنز به مصاف حریفان خود می روند.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

۴۵ کیلوگرم: ۱- یوهن پوکوبا (اوکراین) ۲- شهزاد روزیوخانوف (ازبکستان) ۳- پیام احمدی (ایران) و حسین سواداف (آذربایجان)

۴۸ کیلوگرم: ۱- علی احمدی وفا (ایران) ۲- رونیت شارما (هند) ۳- سعید خلیل اف (آذربایجان) و آرسن ژومان (قزاقستان)

۵۱ کیلوگرم: ۱- آیتجان خالماخانوف (ازبکستان) ۲- محمدرضا غلامی (ایران) ۳- وادات گاسیملی (آذربایجان) و مانیش (هند)

۵۵ کیلوگرم: ۱- سوراج (هند) ۲- فرایم مصطفی یف (آذربایجان) ۳- خورشیدبک نورمحمداف (ازبکستان) و صبا سورمانیدزه (گرجستان) ... ۱۱- محمد کمالی (ایران)

۶۰ کیلوگرم: ۱- گاسپر ترتریان (ارمنستان) ۲- لوکاس گراسو (فرانسه) ۳- یوسف آشیروف (قزاقستان) و عمر محمدمراد (مصر) ۵- ابوالفضل میرشکار (ایران)

۶۵ کیلوگرم: ۱- خول آدامز (آمریکا) ۲- اهورا بویری (ایران) ۳- الکساندر روسیتاشولی (گرجستان) و بهروز بارنویف (ازبکستان)

۷۱ کیلوگرم: ۱- آنری پوتکاریدزه (گرجستان) ۲- داود ممدوف (آذربایجان) ۳- ابراهیم اوزدمیر (ترکیه) و آرارات واردرسیان (ارمنستان) ...۱۴- محمد مرادی (ایران)

۸۰ کیلوگرم: ۱- آلپرن بربر (ترکیه) ۲- اسماعیل رضایف (آذربایجان) ۳- سیدرضا آذرشب (ایران) و لوکا چلاشویلی (گرجستان)

۹۲ کیلوگرم: ۱- گور عیوضیان (گرجستان) ۲- داریوش کیفر (آلمان) ۳- حمیدرضا کشتکار (ایران) و کودی مریل (آمریکا)

۱۱۰ کیلوگرم: ۱- کمال باکیر (ترکیه) ۲- لازلو داراباس (نجارستان) ۳- مازایم مردانوف (آذربایجان) و محمد جهانگیری (ایران)

رده بندی تیمی: ۱- ایران ۱۳۵ امتیاز ۲- آذربایجان ۱۳۰ امتیاز ۳- گرجستان ۱۲۱ امتیاز ۴- ترکیه ۸۹ امتیاز ۵- هند ۷۸ امتیاز ۶- ازبکستان ۷۵ امتیاز ۷- ارمنستان ۶۴ امتیاز ۸- آمریکا ۶۲ امتیاز ۹- اوکراین ۵۹ امتیاز ۱۰- قزاقستان ۵۴ امتیاز

منبع : ایسنا 

نظر شما...

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
آرشیو...
‫‪
پرطرفدارترین عناوین
آرشیو...