حقوق بازنشستگی زن بعد از فوت به شوهرش می‌رسد؟
مردانی که به دلیل از کارافتادگی تحت تکلف همسر خود هستند می‌توانند از مستمری او استفاده کنند.
کد خبر: ۴۹۶۶۷
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۲ - 15 January 2022

سالمندی

صندوق‌های بازنشستگی و سازمان تامین اجتماعی پس از مرگ بیمه پرداز حقوق یا مستمری او را به بازماندگان می‌پردازند و سهم هر یک از بازماندگان از حقوق و مستمری پدر، مادر یا پدربزرگ روشن است.
قربانی کارشناس روابط کار و تامین اجتماعی گفت: تنها مردانی می‌توانند از حقوق بازنشستگی همسر فوت شده استفاده کنند که تحت تکلف همسر خود بوده و مدارک لازم را به سازمان تامین اجتماعی ارائه داده و دفترچه بیمه دریافت کرده باشند.
بازماندگان بیمه شده زن با شرایط زیر از مستمری استفاده خواهند کرد.
۱- شوهر مشروط بر اینکه اولا تحت تکفل زن بوده ثانیا سن او از شصت سال متجاوز باشد یا طبق نظر کمیسیون پزشکی موضوع ماده ۹۱ این‌ قانون از کار افتاده بوده و در هر حال مستمری از سازمان دریافت نکند.
۲- فرزندان در صورت داشتن شرایط زیرمی‌توانند از مستمری مادر استفاده کنند:
‌الف – پدر آن‌ها در قید حیات نبوده یا واجد شرایط مذکور در بند اول این ماده باشد و از مستمری دیگری استفاده نکند.
ب – سن آن‌ها کمتر از هجده سال تمام باشد و یا منحصرا به تحصیل اشتغال داشته باشند تا پایان تحصیل و یا به علت بیماری یا نقص عضو طبق‌گواهی کمیسیون پزشکی موضوع ماده ۹۱ این قانون قادر به کار نباشند.
۳- پدر و مادر در صورتی که اولا تحت تکفل او بوده ثانیا سن پدر از شصت سال و سن مادر از پنجاه و پنج سال تجاوز کرده باشد و یا آن که به‌تشخیص کمیسیون پزشکی موضوع ماده ۹۱ این قانون ازکارافتاده باشند و در هر حال مستمری از سازمان دریافت ندارند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
پس این همه پول که به شما داده در دوران 30 سال خدمت چی ؟ این به کجا می ره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
عملا یعنی هیچ. سازمان پول رو بالا میکشه!!!!!
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
این قانونی که شماتدوین کردید.فقط برای انسان های زیرخاکی است.نه روی خاکی.به من بگوییدچرانبایدازحقوق زن متوفای خوداستفاده کنم.؟بنده بازنشسته باحقوق ۳۳۰۰چگونه بادوتافرزندذکورخرج خونه بدهم.تمام لوازم خونه ام تولید۳۰سال قبل هستند.پولی نمی ماند.یک یخچال بخرم.تازه ازخرج خونه درمانده ام.یک کارشناس بیارید.نه یک ملا.
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
به عمه من میرسه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
کلا دوروغ مینویسن خجالت بکشید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
بازنشستگان بیمه خدمات درمانی هم شامل حالشون میگردد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
زنی که تمام عمرخرج ومخارج خانه راتقبل کرده باشوهر بیمار وبیکار هیچ حق اولاد وحق همسری به اوتعلق نگرفته باشد به بهانه اینکه یا باید طلاق بگیرید یا شوهر شما مرده باشد یا شوهرشما دیوانه باشد یک زن رااز حق مسلم حق اولاد وحق همسر به مدت 35 سال محروم کردید واوبه عشق فرزندانش بار زندگی رایک تنه به دوش کشید حالا برای مردن اوهم نقشه می کشید که برای دختران مجردش بعد ازمرگ هیچ سهمی قائل نشوید درمورد زنان این گونه تصمیم نگیرید که به دورا زانصاف است
غلامرضاهاشمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
جز خیانت به ملت کاری دیگه ایی هم دلرید؟
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
آنهایی که در ادارات مشغول کار هستند سواد کافی ندارند تا علت اینکه چرا مرد نمی‌تواند از حقوق زن متوفی استفاده نماید را بگویند. قانون های چرتی را برای ایرانیان وضع نموده اند بعلت بی سوادی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
هر تصمیمی میگیرند فقط به نفع جیبِ خودشان میباشد نه مردم
نظر شما...

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
آرشیو...
‫‪
پرطرفدارترین عناوین
آرشیو...