متولدین چه سالی می توانند رای دهند؟ جزئیات
ادارات ثبت احوال جهت ارائه کد ملی شهروندان در روز انتخابات آماده باش هستند.
کد خبر: ۴۰۳۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳ - 12 June 2021
 
رای دهندگان
 
شکراله حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان تهران در مورد شرایط رای دهندگان در انتخابات ۲۸ خرداد اظهار کرد: در چهار انتخابات ۲۸ خرداد ماه، طبق ماده ۳۶ قانون انتخابات ریاست جمهوری، انتخاب کنندگان باید شرایطی داشته باشند.وی در تشریح این شرایط افزود: رای دهندگان باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران داشته باشند و به لحاظ سنی ۱۸ سال تمام باشند. یعنی متولدین ۲۸ خرداد ۱۳۸۲ و ماقبل آن می‌توانند رای دهند.رئیس ستاد انتخابات استان تهران تاکید کرد: افراد حتما در روز انتخابات شناسنامه همراه داشته باشند و داشتن کدملی نیز الزامی است، اگر کارت ملی همراهشان باشد که بسیار خوب است، اما کد ملی حتما باید بگیرند.
حسن بیگی سپس گفت: با مدیرکل ثبت احوال که عضو ستاد انتخابات است هماهنگی شده و ادارات ثبت احوال این هفته در آماده باش کامل هستند و مردم می‌توانند مراجعه کنند که اگر کارت ملی آن‌ها آماده بود بگیرند در غیر این صورت برگه‌ای داده می‌شود که حاوی کد ملی تایید شده می‌باشد.
نظر شما...

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
آرشیو...
‫‪
پرطرفدارترین عناوین
آرشیو...